Цедевита Олимпија боља од Борца, први тријумф Цибоне у сезони

Кошаркаши Цедевита Олимпије победили су у Љубљани Борац из Чачка са 82:78, по четвртинима 20:25, 25:14, 20:17, 17:22, у утакмици шестог кола АБА лиге. Цибона је савладала Морнар и уписала први тријумф у сезони.

Цедевита Олимпија је уписала четврту победу, а уз ти има и два пораза, док је ситуација са Борцем другачија, Чачани имају две победе и четири пораза.

Цедевита Олимпију предводили су Карло Матковић са 18 поена и седам скокова и Двејн Стјуарт са 18 поена. Клемен Препелич додао је 14 поена и шест асистенција, а Шон Џонс девет поена и 10 скокова.

У екипи Борца најефикаснији су били Џавон Френклин са 17 поена уз 10 скокова, Роналдо Сегу са 16 поена и Тајлан Биртс са 15 поена уз шест скокова.

У наредном колу Цедевита Олимпија ће гостовати у Железнику код ФМП-а, а Борац у Чачку играће против Студентског центра.

Први тријумф Цибоне

Кошаркаши Цибоне забележили су прву победу у сезони, савладали су на свом паркету Морнар из Бара са 73:72, по четвртинама 18:20, 15:19, 25:15, 15:18.

Цибону је до тријумфа предводио Томислав Буљан са 19 поена, Александар Аранитовић је убележио 12, док су по 11 убацили Крешимир Радовчић и Алекс Стеин.

У редовима Морнара најефикаснији играч био је Алекс Гавриловић са 18 поена.

Цибона ће у наредном колу АБА лиге гостовати код Крке, док ће Морнар дочекати Мегу.