Богдановић и Јанг донели победу Атланти против Милвокија

Атланта хокси савладали су у гостима екипу Милвоки бакса 127:110 чиме су уписали и прву победу у новој НБА сезони. Богдан Богдановић је уз Јанга био носилац игре екипе.

Хокси су неочекивано у гостима без превише муке савладали екипу Милвокија којој је само недостајао Крис Мидлтон због повреде.

Атланта је до тријумфа стигла захваљујући добром отварању меча. Гости су од прве четвртине успевали да пронађу решења у нападу која су им доносила зицере, а самим тим и лаке поене, у овом периоду се највише истакао центар "јастребова" Клинт Капела.

Милвоки је током првог полувремена у неколико наврата покушао да игра зонску одбрану коју је Снајдерова екипа казнила тројкама.

Баш је шут за три поена направио највећу разлику. Атланта је на полувремену имала више него добрих девет погодака из 21 покушаја, док је Милвоки стао на свега три од 22.

Милвоки је у друго полувреме ушао са 21 поеном заостатка, а већ на отварању треће деонице и неколико неискоришћених напада било је јасно да тај дефицит не могу да надокнаде.

Ни у последњој четвртини гости нису спустили ритам игре, па су у једном тренутку дошли и до максималних плус 31.

У екипи Атланте најефикаснији био је Тре Јанг са 20 поена уз 11 асистенција, Богдановић је додао 17 поена уз шест асистенција, док су Деандре Хантер и Дежонте Мари допринели са по 15.

У тиму Милвокија Јанис Адетокумбо је убацио 26 поена, 18 је додао Бизли.

Лилард је имао катастрофално вече. На паркету је провео 30 минута, шутирао два од 12 из игре и уписао шест поена.