Грчки дерби какав се тражио - преокрет, продужетак, одлични Милутинов и победа Олимпијакоса

Кошаркаши Олимпијакоса победили су највећег ривала Панатинаикос 88:78 у првом колу Евролиге.

После неколико година доминације Олимпијакоса над ривалом из Атине и честих убедљивих победа тима из Пиреја, како у Евролиги, тако у домаћим такмичењима, коначно смо добили сусрет који заслужују ова два гиганта.

Потпуно нови тим Панатинаикоса са новим тренером Ергином Атаманом, а на терену је дебитовао дојучерашњи члан Олимпијакоса Костас Слукас. У Олимпијакосу повратници Никола Милутинов и Најџел Вилијамс-Гос.

Првих 15 минута прошло је у знаку незнатних прдности обе екипе, док се Панатинаикос није "одлепио" на двоцифрени плус и пристојних 43:36 на полувремену.

Олимпијакос је показао зашто је годинама међу најбољим екипама Европе повратком у последњој деоници, којом је меч уведен у неизвесну завршницу.

На 40 секунди до краја, при егалу 74:74, Томас Вокап извлачи фаул у нападу Костаса Слукаса. После Вокаповог промашаја за три у наредном нападу, Лесор хвата лопту, али му испада у аут. На тај начин је поклонио Олимпијакосу нову шансу. Опет Вокап, који креће на улаз и лопта излази из коша. Слукас се залетео, упутио шут за три и "за длаку" постао херој Панатинаикоа на свом дебију. Меч је отишао у продужетак.

Олимпијакос је боље отворио додатни период тројком Кенана, кошем Питерса, па и мајсторијама Николе Милутинова. Прво блокада српског центра над Слукасом, па врхунско алеј-уп закуцавање преко Лесора. Далека и претешка тројка Вилијамса-Госа пресудила је Панатинаикосу.

Алек Питерс је остварио дабл-дабл код Олимпијакоса са 17 поена и 10 скокова, исти број поена је убавио и Томас Вокап. Вилијамс-Гос је постигао 16, Никола Милутинов је уписао 15 поена и седам скокова.

Костас Слукас је био први стрелац Панатинаикоса са 20 поена, Маријус Григонис је постигао 17 поена. Хуанчно Ернангомез је забележио 13 поена и 10 скокова, Лесор 10 поена и 10 скокова.