Млади кошаркаши Србије без пораза прошли групу на Светском првенству

Мушка јуниорска кошаркашка репрезентација Србије (У19) без поразa завршила je групну фазу на Светском првенству у Дебрецину, пошто је у последњем колу победила Јапан 76:65

"Орлићи" су теже него што је очекивано изашли на крај са селекцијом Јапана.

Обе екипе су биле равноправне у првом периоду игре, али је репрезентација Србије бољом другом четвртином стигла до вођства на полувремену 42:33.

Ипак уследио је период у ком је игра "орлића" у потпуности стала па су Јапанци преокренули и са вођством 59:56 ушли у одлучујућу четвртину.

Млада репрезентација Србије је потом одиграла вероватно најбољу четвртину у досадашњем току шампионата, дозволила ривалу свега шест поена и заслужено тријумфовала 76:65.

У репрезентацији Србије по 17 поена постигли су Илија Милијашевић и Лазар Ђоковић.

Србија је осим Јапана у групи била боља и од Египта који је убедљиво савладала 74:59, али и од Бразила након неизвесне завршнице 74:72.

Као првопласирана у Ц групи, Србија ће у осмини финала играти против селекције Јужне Кореје, која је без победе завршила такмичење у Д групи. Тај меч на програму је у среду 28. јуна од 19.30.

Победник дуела Србија - Јужна Кореја у четвртфиналу иде на бољег из меча Француска и Мадагаскара.