Обрадовић незадовољан: Зашто тренирају, ако овако долазе на утакмицу?

Тренер кошаркаша Партизана Жељко Обрадовић изјавио је након утакмице са Игокеом да није задовољан издањем његове екипе у одбрани.

Кошаркаши Партизана победили су екипу Игокее 89:74 (33:25, 17:19, 18:13, 21:17) у утакмици 25. кола АБА лиге.

"Прва ствар, желим да кажем да ми је драго што имамо оволики број навијача на утакмици. Лепо је видети децу на утакмици АБА лиге, против тима који игра добро, и вечерас су играли добро и паметно. Ми смо играли на махове и било је довољно да победимо убедљиво. Остају две утакмице у АБА лиги, против озбиљних тимова, Задра и Будућности у гостима. Следи нам и последњи меч у Евролиги против Панатинаикоса", изјавио је Обрадовић.

Осврнуо се тренер "црно-белих" на игру у одбрани његове екипе.

"Треба да играмо концентрисано свих 40 минута. Стоји да на овим утакмицама треба распоредити минутажу. То смо хтели. На почетку треће четвртине смо за два и по минута примили осам поена на полагање и онда је петорка која је после ушла примила само пет поена. Ту све почиње и завршава се. То ће бити критеријум. Ко игра одбрану, он ће играти. Дајем шансу свима, сви се труде и тренирају, али им треба поставити питање - због чега тренирате и улазите у салу, ако долазите овако на утакмицу, ако не поштујете себе и противника, сваку лопту, пре бонуса имате право да направите фаул, а ми примимо осам лаких поена на полагање? То ће тако да буде увек. Радимо корекције на тренингу, а онда када се олабави ситуација то ће да буде исто", закључио је Обрадовић.