Црно-бели савладали Бахчешехир, Мекинтајер и Мика распуцани

Кошаркаши Партизана савладали су турски Бахчешехир у мечу четвртог кола Еврокупа са 82:76. Српска екипа уписала је други тријумф у четири утакмице у европском такмичењу, чиме заузимају трећу позицију у Групи А.

Партизан је након велике борбе и неизвесне утакмице победио неугодног ривала и направио битан корак у групној фази Еврокупа.

Најефикаснији у победи српске екипе били су Мекинтајер са 21 и Мика са 19 поена.

У редовима домаћина истакли су се Грин са 23 и Џоунс са 16 поена.

Након нешто слабијег старта, у којем је Бахчешехир имао минималну предност, Партизан је појачао темпо и интензитет на обе стране терена и успео да стекне нешто осетнију предност.

Црно-бели су прву четвртину завршили са седам поена предности, а већ почетком друге деонице стекли двоцифрену разлику.

Изгледало је као да ће изабраници Владе Шћепановића контролисати резултат и ток меча, али је уследио пад у игри, што домаћин користи.

До краја друге четвртине Бахчешехир успева чак да поведе и на полувреме оде са поеном предности.

Уследила је резултатска клацкалица у наставку сусрета. На моменте је турска екипа успела да преузме иницијативу и вођство, али би Партизан увек имао спреман одговор.

Такав однос снага гледао се све до пар минута до краја сусрета, када је Партизан на крилима Ерика Мике, а поготово Кодија Милера Мекинтајера, везао неколико поена, стекао осетнију разлику и очувао је до последњег звиждука.

Након четири утакмице у групној фази Еврокупа, Партизан има половичан учинак и налази се на трећем месту на табели Групе А.

Наредни меч црно-бели играју у среду против Буржа.