Морнар се играо са Цибоном

Кошаркаши Морнара убедљиво су у Бару савладали тим Цибоне резултатом 109:68, у мечу другог кола АБА лиге.

Морнари су већ у првој четвртини ”решили” меч (27:14), а онда до његовог краја само увећавали предност која је после 40 минута кошарке у ”Тополици” износила 41 поен разлике.

Екипа тренера Павићевића је меч, између осталог, решила и сјајним шутем за три, пошто су ”наранџасти” убацили 15 од 28 покушаја (54%).

Шесторица играча домаћих меч су завршили са двоцифреним поентерским учинком, а најефикаснији били су Марко Јеремић са 14, Сеад Шеховић и Џејкоб Пулен са по 13, те Александар Лазић и Вукота Павић са по 11 поена.

Код гостију из Загреба најбољи Филип Бундовић са 22 поена.

Морнару је ово била друга победа у регионалној лиги, док је Цибона доживела други убедљив пораз, након што ју је у Загребу прошлог понедељка декласирала и Црвене звезда.