Лејкерси прејаки за десетковани Мајами, "језераши" повели са 2-0 у финалу

Кошаркаши ЛА лејкерса савладали су екипу Мајами хита са 124:114 у другом мечу НБА финала. Тим из Калифорније води са 2:0 у финалу најјачег кошаркашког првенства на свету.

Није могао десетковани Мајами да припрети Лејкерсима у другом мечу финала НБА лиге, па "језераши" релативно лако односе и другу победу.

Ерик Сполстра није могао да рачуна на Бема Адебаја и Горана Драгића, а питање колико би и они могли да помогну против расположених Дејвиса и Џејмса.

"Врелина" је ипак пружала максималан отпор и натерала противника да заслужи победу. Лејкерси јесу водили готово читавим током меча, али кад год би се помислило да је меч готов, Мајами би смањио разлику.

У првом полувремену Џејмс је доминирао асистенцијама, поготово за тројке које су погађали Кузма, Морис и Карусо, да би у другом полувремену Леброн и Дејвис преузели одговорност и поене у своје руке.

Лејкерси су у трећој четвртини стизали до 18 поена предности, али је Мајами враћао дефицит на "само" девет поена.

Ипак, Дејвис је у трећој деоници постигао 15 поена и одбијао сваки налет Мајамија.

Последња четвртина донела је неизвесност, али само због тога што обе екипе нису погодиле кош из игре преко пет минута.

Дуго је предност Лејкерса износила десет поена, да би Леброн Џејмс са шест везаних поена решио дилеме и питање победника у мечу број два.

Најефикаснији у победничкој екипи били су Леброн са 33 поена, девет скокова и девет асистенција, Дејвис са 32 поена и 14 скокова и Рондо са 16 поена и 10 асистенција.

Џими Батлер предводио је екипу Мајамија са 25 поена, 13 асистенција и осам скокова, 24 поена постигао је Олиник, док је Хиро додао 17 поена.

Лејкерси воде у финалу НБА лиге са 2-0. Меч број три на програму је у ноћи између недеље и понедељка.