Ефес савладао упорни Жалгирис, одлична партија Мицића

Кошаркаши Ефеса победили су у Истанбулу Жалгирис резултатом 96:91 у првој утакмици 24. кола Евролиге.

Жалгирис је утакмицу започео серијом 8-0, пошто играчи домаће екипе три и по минута нису успели да постигну кош.

Ипак, већ до краја прве четвртине, Ефес је пришао на само поен заостатка.

У другој четвртини виђена је резултатска клацкалица. Ниједна екипа није стекла значајнију предност, а поготцима за три поена, Жалгирис је предводио Кеј Си Риверс.

Гости су на паузу отишли са плус три, а углавном ситну предност имали су и већим дело другог полувремена, све до средине последњег периода када је Ефес серијом 8-0 преузео вођство, а потом и стекао предност коју је сачувао до краја утакмице.

Победничку екипу предводио је бековски тандем Васа Мицић - Шејн Ларкин. Американац је постигао 25 поена, а српски репрезентативац 22.

У Жалгирису су се истакли Зак Ледеј са 22 и Кеј Си Риверс са 21 постигнутим поеном. Бивши кошаркаш Црвене звезде погодио је шест тројки из 11 покушаја. Гости из Литваније укупно су их постигли чак 19, уз одличан проценат успешности од 61,3 одсто.

Ефес са само три пораза сигурно чува прво место на табели, а Жалгирис је са девет победа и 15 пораза остао при дну.