Барса убедљива против Зенита, Реал тесно до победе у Израелу

Кошаркаши Барселоне савладали су на свом паркету екипу Зенита са 90:72 у мечу 22. кола Евролиге. Реал је у гостима савладао Макаби, а Жалгрис у Лиону био бољи од Асвела.

Барселона држи корак са Реалом и ЦСКА у борби за друго место на табели Евролиге.

Нову победу изабраници Светислава Пешића уписали су над екипом Зенита.

Након изједначене прве четвртине, Барселона је додала гас у остале три и на крају лако славила.

Најефикаснији у победи Барсе били су Дилејни и Кјурик са по 21 поеном. У редовима гостију исткали су се Ајон и Албиси са по 16 поена.

Реал је у гостима савладао Макаби са 81:77, након боље игре у другом полувремену.

Пет играча у редовима Реала били су двоцифрени, а највише су се истакли Рендолф са 19 и Томпкинс са 12 поена.

Вилбекин је био једини двоцифрен код "поноса Израела", пошто је убацио 21 поен.

Жалгрис је у Лиону савладао Асвел са 79:74.

Лекавичијус је постигао 21, а по 12 су додали Лендејл и Милакнис у победничкој екипи.

Код домаћих најефикаснији су били Тејлор са 15 и Лајти са 14 поена.