Златибор добро парирао, али Звезда победила у Чајетини

Кошаркаши Црвене звезде забележили су и другу победу у Суперлиги Србије. Црвено-бели су у другом колу савладали екипу Златибора у Чајетини, резултатом 82:68 (23:16, 27:26, 20:15, 12:11).

Иако је тим Милана Томића од почетка водио и после прве четвртине имао предност од седам поена, борбени Златибор се није предавао и у више наврата је претио фаворизованом противнику.

Звезда је неколико пута губила двоцифрени вишак, али је на крају, на искуство и индивидуални квалитет, дошла до победе.

Дејан Давидовац био је играч утакмице са 22 поена и четири скока. Кеј Си Риверс је додао 11, а Душан Ристић и Били Берон по 10 поена. У Звезди су се сви уписали (Ненадић 1п) сем Раданова, који је шутнуо једном за седам минута.

На другој страни Бјелица је постигао 13, Ризнић 12, а Маројевић 11 поена.

У наредном колу, 4. маја, Звезда дочекује ФМП, а Златибор путује на прво гостовање ОКК Београду.

У првој утакмици дана ФМП је био убедљив против чачанског Борца, резултатом 89:69, док је дан затворио ОКК Београд тријумфом над Дунавом – 81:71.