Реал славио у Минхену, Олимпија у Атини

Кошаркаши Реала савладали су као гости екипу Бајерна са 82:72, у утакмици 14. кола Евролиге. Олимпија из Милана у Атини савладала екипу Панатинаикоса са 86:83.

Реал је у Минхену забележио 12. победу у такмичењу, а домаћи су се држали до средине последње четвртине.

"Краљевски клуб" је снажно ушао у меч и на полувремену имао значајних 13 поена предности, али је екипа Дејана Радоњића одиграла одличну трећу четвртину и увела меч у неизвесних последњих 10 минута.

Ипак, у послењој деоници шампион Европе се боље снашао и однео нову победу за останак на другом месту на табели Евролиге.

Ентони Рендолф је био најефикаснији на мечу са 22 поена, док је Серхио Љуљ додао 19. На другој страни Јовић је био најефикаснији са 11 поена, док су по десет додали Копонен, Ђедовић и Бартел.

Бајерн је са половичним учинком (7/7) тренутно на седмом месту на табели.

Олимпија се још једном тријумфално враћа из Атине. После победе над Олимпијакосом, екипа из Милана је као гост савладала и панатинаикос – 86:83.

ПАО је водио само у првој четвртини, док је до краја меча јурио предност гостију. Ипак, Олимпија је одбила све нападе "зелених", Недовић је погодио два слободна бацања за седми тријумф у такмичењу.

Панатинаикос је, у ишчекивању новог тренера, остао на шест победа и предстоји им грчевита борба за пласман у плеј-оф.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Артурас Гудаитис са 20 поена, док је у домаћем тиму 24 поена постигао Ник Калатес.