Јокић добар у победи, драматична победа Детроита

Кошаркаши Денвера савладали су Орландо са 112:87, а Никола Јокић је утакмицу завршио са двоструким двоцифреним учинком. Кливленд је у гостима победио Филаделфију са 121:112, Детроит је надиграо Хјустон са 116:111 после драматичног продужетка, а Индијана је савладала Сан Антонио са 111:100, уз 21 поен Бојана Богдановића.

Наш интернационалац Никола Јокић је за 22 минута игре убацио 6 поена, али је имао десет скокова и једанаест асистенција па је остварио нови двоструки двоцифрен учинак на мечу.

У противничком тиму његов директни супарник Никола Вучевић је убацио 16 поена и ухватио осам лопти.

У победничком тиму најефикаснији је био Треј Лајлс са 22 поена, а Мејсон Пламли је такође уписао дабл-дабл од 15 поена и 11 скокова.

Екипу Орланда предводио је Теренс Рос са 18 поена.

Протекле ноћи у НБА лиги неколико мечева је завршено у драматичним финишима утакмица.
Тим Феникса Игора Кокошкова надиграо је Милвоки са 116:114 поготком Џамала Крафорда у секунди пре краја меча.

Најефикаснији играч утакмице био је Јанис Адетокумбо из поражене екипе којиј није помогло ни његових 35 поена и десет скокова.

У победничком тиму најефикаснији је био Девин Букер са 29 поена и седам асистенција, а руки ДеАндре Ејтон је убацио 17 поена уз седам скокова.

Детроит је надиграо Хјустонса 116:111 тек после драматичног продужетка који је за Хјустон изборио Ерик Гордон поготком у последњој секунди стандардног тока утакмице.

У наредних пет минута Детроит је изборио победу а предводио га је Блејк Грифин са 28 поена и девет скокова, Андре Драмонд је уписао дабл-дабл са 23 поена и 20 ухваћених лопти.

У Хјустону, Клинт Капела је имао 29 поена и 21 скок, Џејмс Харден је убацио 33, Крис Пол 20 поена.

За изненађење вечери побринуо се Кливленд, који је стигао до тек треће победе у сезони, савладавши у гостима Филаделфију 121:112.

Индијана је савладала Сан Антонио са 111:100 уз 21 поен Бојана Богдановића, а ЛаМаркус Олдриџ из пораженог тима био је најефикаснији играч меча са 33 поена и 14 скокова.

Бостон је славио у Атланти са 114:96, међу шесторицом играча са двоцифреним бројем поена предњачили су Арон Бејнс са 16, Џејсон Тејтум са 14 и Кајри Ирвинг са 13 поена.

Торонто је савладао Вашингтон са 125:107, Кајри Ирвинг се истакао са 27 поена и десет скокова.

Мајами је без Горана Драгића био бољи од Чикага 103:96, Њујорк је преокретом у последној четвртини тријумфовао против Њу Орлеанса са 114:109, Оклахома је дошла до победе над Шарлотом са 109:104 предвођена Раселом Вестбруком који је убацио 30 поена.