"Ратници" савладали Портланд

Кошаркаши Голден стејт вориорса савладали су као домаћини екипу Портланд трејлблејзерса са 121:109 у првом мечу четвртфинала Западне конференције НБА лиге.

Вориорси су код куће успели да савладају Портланд, који се није предавао до последњег судијског звиждука.

Пружали су гости и много више отпора него што се од њих очекивало и доста намучили екипу Голден Стејта.

У неколико наврата су имали предност у утакмици а кроз три четвртине имали нерешен резултат.

Тек у последњој деоници је актуелни вице-шампион дошао до прве осетније предности, коју је одбранио и константно повећавао.

Занимљиво је да су "ратници", најбоља нападачка екипа, до победе дошли сјајном одбраном пре свега Грина али и Игодауле, а потом ту одличну одбрану успели да "наплате" у нападу.

Портланд је најлошије нападачки одиграо последњу четвртину. Покушали су да се врате у меч, али им Голден стејт то није дозволио.

Најефикаснији у домаћој екипи били су Дурент са 32 поена и десет скокова, Кари са 29 поена и фантастични Дрејмонд Грин, можда и кључни играч у победи са 19 поена, 12 ухваћених лопти, девет асистенција, пет блокада и три украдене лопте.

Најрасположенији у гостујућој екипи био је тандем Лилард - Меккалум који је заједно постигао 75 поена. Лилард је меч завршио са 34, док је Меккалум имао 41.

Прошлогодишњи финалиста НБА лиге, Голден Стејт, је дошао до предности од један према нула у првој рунди западне конференције.

Победник серије је екипа која прва забележи четири победе.