Дабл-дабл Срби – Марјановићу рекорд каријере, Јокић одличан

Српски центри, Никола Јокић и Бобан Марјановић, забележили су одличне партије претходне ноћи у НБА лиги. Марјановић је забележио свој рекорд НБА каријере са 27 поена уз које је додао и 12 скокова у победи Детроита над Хјустоном од 112:107, док је Јокић постигао 23 поена и имао 12 ухваћених лопти у победи Денвера над Њу Орлеансом од 122:106.

Бобан Марјановић је напокон дочекао прилику и минутажу коју му је поверио тренер Детроита, Стен ван Ганди.

Српски горостас био је кључан фактор у победи његовог тима над Хјустоном у гостима резултатом 114:109.

Марјановић је на паркету провео 27 минута, за којих је постигао исто толико поена, уз шта је још додао чак 12 ухваћених лопти и две асистенције .

Најавио је Ван Ганди пре почетка меча да ће српски центар добити прилику у овом, као и у преосталим мечевима тима, пошто је Детроит и званично испао из трке за осмо место које води у плеј-оф фазу такмичења.

Марјановићу није било потребно много времена да своју шансу искористи.

Фантастично је отворио меч и за првих 12 минута игре постигао је чак 17 поена.

Покушао је Детроит у другом полувремену да разигра стартног центра Драмонда али када то није ишло, тренер Пистонса је врло радо у игру враћао Марјановића.

Са својих 222 центиметра висине, Бобан је био предмет чуђења и дискусије на терену, задававши одбрани Хјустона праве главобоље.

Да се све не заврши само на нестварно доброј статистици, Бобан се побринуо блокадом над Херелом и поенима у последњем минуту меча и тако директно допринео победи свог тима над трећим најбољим тимом НБА лиге.

Најрасположенији уз Марјановића у победи тима из Мичигена био је Иш Смит са 20 постигнутих поена, док су најефикаснији код домаћина били Харден са 33 и Лу Вилијамс са 15 постигнутих поена.

Детроит је десетопласирана екипа источне конференције са 36 победа из 79 одиграних утакмица.

Наредни меч Пистонси играју у недељу против Мемфиса.

У другом мечу на којем је наступио српски играч, Никола Јокић је помогао Денверу да савлада Њу Орлеанс пеликансе резултатом 122:106.

Јокић је постигао 23 поена, имао 12 ухваћених лопти и шест асистенција за 29 минута проведених у игри.

Никола је још једном водио велику битку од почетка меча против Ентони Дејвиса али је готово из сваког дуела излазио као победник.

Сомборац би вероватно забележио и бољу статистику али га је због убедљивог вођства тренер Малоун држао на клупи целу последњу четвртину, а шансу дао играчима који нису имали претерано велику минутажу током сезоне.

Најефикаснији у победи Денвера били су Мари са 30, Јокић са 23 и Херис са 20 постигнутих поена.

Код гостију, једини расположени били су Дејвис са 25 и Крофорд са 20 постигнутих поена.

Денвер је девети на табели у западној конференцији, без шанси за пролаз у наредну фазу такмичења.

Следећи меч, Нагетси играју у недељу, против Оклахоме.