Јокић "краљевски" у Сакраменту

Ново узбудиљво вече у НБА лиги и нова дабл-дабл партија Николе Јокића, у победи његовог Денвера против директног конкурента за плеј-оф на Западу, тима Сакрамента. Бјелица скроман у поразу Минесоте.

Сјајни Сомборац поново је био расположен за игру, и уз Џамала Марија (14) и Герија Хериса (24) био најбољи појединца тима из Колорада на изузетно битном гостовању код Дивчевог Сакрамента – 105:92.

Никола је за тридесет минута на паркету убацио 20 поена уз 14 скокова и по две асистенције и украдене лопте, а из игре је шутирао одличних 58.3%.

У пораженом саставу истакао се скоропридошли Бади Хилд са 17 кошева.

Минесота нашег Немање Бјелице претрпела је пораз од Милвокија – 102:95, а српски репрезентативац је за 32 минута на паркету имао учинак од 8 поена, 5 скокова и 3 асистенције.

Најефикаснији "вук" био је Таунс са 34 коша, док је код домаћина Снел убацио 19 а Адетокумбо 18 поена.