Галатасарај тројкама закочио "ваљак"

Упркос одличној игри, кошаркаши Партизана нису успели да дођу до друге победе у Топ 16 фази Евролиге, јер је, у Комбанк Арени, Галатасарај победио са 78:70. Домеркант и Аројо погађали у преломним моментима. Богдановић 23 поена.

Кошаркаши Партизана изгубили су у Београду од Галатасараја са 78:70 (22:26, 21:11, 19:16, 16:17), у утакмици 7. кола Ф групе Топ 16 фазе Евролиге.

Шампион Србије доживео је нови пораз у Топ 16 фази, чиме је шансе за пласман међу осам најбољих на Старом континенту свео на пуку теорију.

Црно-бели су одлично почели утакмицу, предвођени Богданом Богдановићем и Миленком Тепићем, и чинило се да домаћин полако ломи меч.

Ипак, Галатасарај је захваљујући расположеним Хенрију Домерканту и Карлосу Ароју направио невероватну серију од 21:4 и потпуно преузео контролу над утакмицом коју није испустио до краја.

Партизан се држао у игри до два минута пред крај, могао да је ухвати и резултатски прикључак, али је Карлос Аројо, са две везане тројке, распршио све снове домаћих навијача о преокрету и победи.

Тренер црно-белих на овом мечу није могао да рачуна ни на последње појачање, Александра Павловића, који право играња стиче тек у следећем колу ове фазе Евролиге, док је Таренс Кинси био на клупи, али није улазио у игру.

Овације навијача у Арени уочи почетка утакмице добио је кошаркаш Галатасараја, а некада члан црно-белих, Милан Мачван.

Екипа Партизана у следећем колу Топ 16 фазе гостује мадридском Реалу, а тај меч игра се 28. фебруара.

Утакмица је одиграна пред 14.000 гледалаца у Комбанк арени, а судили су Хозе Мартин (Шпанија), Хуан Гарсија (Шпанија) и Еди Вијатор (Француска).

ПАРТИЗАН: Тепић 13, Аранитовић, Ловерњ 15, Дало 2, Милутинов 2, Богдановић 20, Гагић 1, Мусли 10, Шалић, Андрић 2, Кинси, Безбрадица.

ГАЛАТАСАРАЈ: Сонмез, Коксал 2, Хертсон 9, Ацур 3, Акјол 3, Алдемир 6, Менсах-Бонсу 1, Мачван 7, Аројо 16, Гулер 5, Арслан, Домеркант 15.

Ток меча:

22.18 - Крај меча, Галатасарај је победио 78:70. Када се сумирају утисци, и узму у обзир све невоље које су снашле Партизан претходних месеци, Партизан је одиграо одличну утакмицу, млади момци нису нимало разочарали, што је и публика препознала и поздравила их огромним аплаузом.

22.10 - Две тројке је везао Карлос Аројо, 11 поена разлике за госте.

22.06 - Богдановић погађа два бацања, Партизан је на минус пет.

21.58 - Арслан погађа тројку, али Богдановић враћа тројку!

21.38 - Настављен је меч у Арени, Галата чува предност - 44:52 на средини трећег периода.

21.21 - Полувреме. Водили су црно-бели у једном моменту и са девет поена разлике, али ће на одмор отићи се шест заостатка. Ипак, одлична игра Партизана, нарочито у првој четвртини, наговештава узбудљиву и неизвесну завршницу меча.

21.19 - Још једна "банана" Алдемира, овај пут Дало није успео да поентира.

21.17 - Домеркант погађа тројку, Вујошевић тражи тајм-аут од пола минута, Галата је на плус шест.

21.16 - Сјајна комбинација Ловерња и Тепића, али Алдемир је фантастичном блокадом спречио Тепића да дође до поена.

21.14 - Гости су направили серију од 9:0, и дошли до изједначења.

21.10 - Партизан чува вођство, али је Галатасарај пришао на четири поена разлике.

21.02- Готова је прва четвртина, Партизан води 26:22.

20.58 - Одличан напад Партизана, Мусли спушта за Ловерња, Француз закуцава уз фаул, и погађа додатно бацање.

20.52 - Галатасарај тројком Ароја долази до вођства.

20.48 - Одличан почетак црно-белих, који су повели са 9:3.