Тријумфални повратак ОФК Београда у Суперлигу, Чукарички сигуран против Нишлија

Фудбалери Чукаричког савладали су Раднички из Ниша резултатом 2:0, док је ОФК Београд тријумфовао против Младости из Лучана 2:1 у првом колу Суперлиге Србије.

Чукарички је победом отворио нову сезону Суперлиге, а повратник у елитно такмичење Србије, тим ОФК Београда је тријумфом започео надметање.

Стрелци за Чукарички били су Ђорђе Ивановић у 32. и Михајло Цветковић у 45. минуту.

Чукарички ће у следећем колу гостовати код Спартака из Суботице, док ће Раднички угостити ТСЦ.

Цветиновић од јунака до трагичара Младости

Фудбалери ОФК Београда одиграли су прву утакмицу од сезоне 2015/16 у највишем рангу српског фудбала. На повратку "романтичари" су после драматичног преокрета као гости савладали Младост из Лучана резултатом 2:1

Први гол на утакмици постигао је играч Младости Душан Цветиновић у 59. минуту. Он је могао бити херој, али је на крају због другог жутог картона и скривљеног пенала у 84. минуту постао трагичар своје екипе. Алекса Кахвић је реализовао пенал за изједначење два минута касније, као и гол за победу и преокрет  у трећем минуту надокнаде времена.

Тим са Карабурме у другом колу првенства Србије угостиће новајлију у лиги, екипу Оџака, док ће Младост гостовати гост код Црвене звезде.