Бледа Звезда поражена од Нижњег

Црвена звезда поражена је у Пиониру од Нижњег Новгорода 78:74 (23:16, 17:25, 15:17, 23:16) у последњем 6. колу друге фазе Еврокупа, па су такмичење завршили као другопласирани у Л групи. Црвено-бели ће у осмини финала играти против Лијетувос Ритаса.

Кошаркаши Црвене звезде изгубили су у Београду од екипе руског Нижњег Новгорода са 78:74 (23:16, 17:25, 15:17, 23:16) у последњем 6. колу друге фазе Еврокупа, па су такмичење завршили као другопласирани у Л групи.

Црвено-бели ће у осмини финала играти са победником групе П, литванским Лијетувос Ритасом, док се првопласирани Нижњи Новгород састаје са Бешикташом или Сарагосом.

Изабраници Дејана Радоњића нису испунили очекивања верних навијача у Пиониру. Одиграли су лоше, посебно на старту и у завршници сусрета, па ће у елиминационој фази Еврокупа одмерити снаге са веома јаким противником из Литваније, који је прво место обезбедио тријумфом код куће над загребачком Цедевитом.

Црвена звезда је тако још једном поражена од Нижњег Новгорода, који је први меч код куће добио резултатом 86:75. Руски тим је поново славио потпуно заслужено, играјући борбеније, прецизније и тактички много мудрије.

Гости су добро отворили утакмицу и већ на почетку најавили да неће дозволити црвено-белима да им се реванширају за једини пораз у Топ 32. Нису губили главу ни када је домаћин узвратио у другој четвртини, а квалитет су потврдили у четвртој деоници меча.

Када је Црвена звезда у послеђи период ушла са три поена предности (58:55) чинило се може до жељеног успеха за прво место у групи. Од тога, међутим, није било ништа, јер су њени кошаркаши у одсудним тренуцима били лоши у бодбрани, а непрецизни у нападу, па је Антонов у последњем минуту казнио све грешке домаћина и обезбедио свом тиму заслужену победу.

У неубедљивом саставу Црвене звезде најефикаснији су били Џенкинс са 25, Нелсон са 19 и Марјановић са девет поена, док су Русе до тријумфа предводили Антонов са 20 и Брезец и Рочести са по 14.

Први меч осмине финала Еврокупа између Црвене звезде и Лијетувос Ритаса на програму је 4. марта у Београду, а реванш је 12. марта у Вилњусу.

Овако је текао меч:

21.07  - Крај меча. Антонов само секинду пре краја постиже двојку за коначних 74:78. Најефикаснији у победничком тиму био је Чарлс Џенкинс са 25 поена, док је Демаркус Нелсон постигао 19. Руску екипу предводио је Семен Антонов са 20 поена.

21.04 - Џенкинс постиже два слободна бацања 17 секунди пре краја меча - 72:73. Уследиће пенал завршница.

20.55 -  Закуцавање ДеМаркуса Нелосна на асистенцију Марка Симонивића за 66:64. Тренер гостију тражи тајм-аут.

20.51  - Погодак Џенкинса уз фаул за 62:61. Нови период лоше игре црвено-белих.

20.43 - Серија 4:0 Нижњег Новогорода на старту четврте четвртине.

20.41 - Крај треће деонице 58:55. Капитен Марко Симоновић постиже тројку у последњим секундама трећег периода.

20.40 - Нелсон са две двојке држи Звезду - 55:55.

20.30 - Чарлс Џенкинс тројком враћа Звезду у живот - 48:51.

20.28 - Радоњић принуђен да затражи тајм-аут. Серија Нижњег 6:0.

20.20 -  Примож Брезец постиже прве поене у трећој четвртини. Бранко Лазић узвраћа са слободних бацања - 43:42.

20.05 - Полувреме - 41:40. Солидно полувреме за Звезду које предводе Џенкинс са 11, Марјановић и Нелсон са по 9 поена. Са друге стране Брезец, Семен и Вадим су постигли по 9 поена.

20.01 - Боби Марјановић офанзивним скоком постиже кош уз фаул - 40:37. Зведин центар сигуран и са бацања.

19.55 - Тројком Нелсона Црвена звезда прелази у вођство - 33:31. Црвено-бели су појачали одбрану што је резултирало серијом 11:4.

19.51 - Рашко Катић са линије слободних бацања доноси изједначење - 27:27.

19.50 - Прва тројка за Звезду на мечу, стрелац Чарлс Џенкинс - 25:27.

19.43 - Први кош за црвено-беле на старту друге деонице постиже Чарлс Џенкинс - 18:23.

19.40 - Крај прве деонице, Нижњи води 16:23. Звезда веома лоша у одбрани а ни у нападу ствари не функционишу. Црвено-бели су у првој четвртини имали само један покушај шута за три поена.

19.33 - Тренер Радоњић тражи тајм-аут. Нижњи у вођству од почетка утакмице - 12:17.

19.17 - Вадим Панин постиже први кош на мечу. Са друге стране ДеМаркус Нелсон погађа само једно слободно бацање.

19.15 - Почео је меч у Пиониру. Стартна петорка Звезде - Марјановић, Раденовић, Симоновић, Блажич, Нелсон.