Мело и Телетовић звезде вечери

Кармело Ентони убацио Шарлоту 62 поена! Мирза Телетовић најзаслужнији за 9. победу Бруклина са 34 коша. Сакраменто нова жртва Индијане.

Ноћ између петка и суботе у наставку првенства америчке професионалне кошаркашке лиге  обележили су крило Никса Кармело Ентони и босанско-херцеговачки репрезентативац Мирза Телетовић, најзаслужнији за 9. победу Бруклина у последњих десет утакмица.

Победи Њујорка над Шарлотом (125:96) Ентони је допринео са 62 коша, или скоро половином од укупног броја поена Њујорчана. Тим учинком Ентони је остварио лични рекорд у НБА каријери, а истовремено постао и играч са највише постигнутих кошева у њујоршком Медисон Сквер Гардену.

До ове утакмице, што се појединачних остварења тиче у њујоршкој дворани, испред њега су били само Коби Брајант из Лејкерса са 61 кошем и Бернард Кинг, некадашњи играч Никса, са поеном мање.

Телетовић је, пак, као у трансу одиграо другу четвртину утакмице у којој је његов Бруклин савладао Далас са 107:106.

За само шест минута убацио је 19 поена, чиме је изједначио досадашњи лични рекорд. На полувремену његов кошгетерски учинак је износио 24, а на крају утакмице 34 коша. На терену је, притом, провео укупно нешто више од 26 минута.

Из игре је погодио 12 пута из 18 покушаја, од чега седам "тројки".

Индијана је после продужетака савладала Сакраменто са 116:111, иако је током меча губила и са 17 поена разлике.

Пејсерсе је до новог тријумфа предводио Пол Џорџ са 36 поена, пет скокова, две асистенције и четири украдене лопте. Дабл-дабл учинак забележили су Рој Хиберт (10п, 11ск) и Ленс Стивенсон (24п и 10ск). Одличан је био и Дејвид Вест који је додао 22 поена и ухватио шест лопти.