Звезда самлела Паниониос

Црвена звезда убедљиво победила Паниониос са 84:64 (16:19, 23:16, 21:12, 24:17) у мечу трећег кола "Ласт 32" фазе Еврокупа. Црвено-бели оправдали улогу фаворита. У наредном колу поново се састају ова два ривала, наредне среде у Атини. У истом такмичењу екипа крагујевачког Радничког гостује у Француској код екипе Стразбур.

Кошаркаши Црвене звезде савладали су у Београду екипу Паниониоса са 84:64 (16:19, 23:16, 22:12, 23:17), у утакмици трећег кола Л групе друге фазе Еврокупа.

Црвено-бели су изборили другу, веома значајну победу, и направили корак ближе ка пласману у осмину финала. Изабраници Дејана Радоњића претходно су код куће савладали Билбао, а поражени су на гостовању руском Нижњем Новгороду.

Црвена звезда је у Пиониру лоше отворила утакмицу, али после минуса од три поена у првој четвртини брзо је направила преокрет и у наставку потпуно преузела иницијативу.

Гости из Атине су боље почели утакмицу од домаћина. Марк Картер је већ у првом нападу погодио за три поена, на шта је исти одговор имао Симоновић, међутим, Звезда је потом почела да греши у нападу, па су гости у петом минуту имали шест поена предности (13:7).

Обе екипе играле су агресивну одбрану, а све што је Звезда успела да уради до краја прве деонице је да умањи разлику на три поена.

У другој четвртини Звезда је заиграла знатно боље у нападу, а и у одбрани је успела да заустави спољне играче Паниониоса, те су до полувремена успели да преокрену резултат и на одмор оду са предношћу од четири поена.

Почетак другог полувремена у потпуности је припао Звезди, тада су направили серију од 12:0 и преломили утакмицу. Одлична игра црвено-белих се наставила четвртој деоници, на шта Паниониос није имао одговор. До краја утакмице црвено-бели нису попуштали, тим Паниониоса био је у потпуној конфузији, па је на одушевљење око 5.000 навијача изборен убедљив тријумф.

До заслужене победе домаћина су предводили Симоновић са 18, Џенкинс са 16, Блажич са 11 и Марјановић са 10 поена, док је код гостију бољи од осталих био Меккалум са 11.

У наредној утакмици Л групе Црвена звезда гостује истом противнику 29. јануара у Атини.

Овако је текао меч:

21.05 - Најефикаснији у редовима Звезде био је Симоновић са 18 поена, Џенкинс је додао 16, а Марјановић 10.

21.04 -  Крај утакмице. Црвена звезда савладала је Паниониос 84:64.

20.55 - Нови налет црвено-белих Симоновић поштиже пет везаних поена и повећава предност на плус 22.

20.51 - Гости користе опуштање у редовима црвено-белих и серијом од 4:0 смањују предност домаћина.

20.49 - Тројком Симоновића Звезда одлази на плус 20. Тајм-аут за Паниониос.

20.47 - На старту последњег периода црвено-бели праве серију од 5:0.

20.44 - До краја периода гости постићу још два поена, 61:47 на крају трећег периода игре.

20.42 - Звезда узвраћа серијом 5:0.

20.40 - Мини серија Паниониса од 4:0 и Радоњић траћи тајм-аут.

20.36 - Црвено-бели настављају са одличном игром у другом полувремену. Предност је на три минута до краја треће четвртине плус 15.

20.28 - Гости постижу свој први поен у другом делу игре и то са линије слободних бацања, 10:1 у трећем периоду игре.

20.27 - Наставља се серија Звезде, 10:0 за четири и по минута игре у другом полувремену.

20.23 - Фантастична игра црвено-белих на старту другог полувремена. Серијом од 6:0 повећавају на 11 разлике. Гости траже тајм-аут.

20.18 - Почело је друго полувреме.

20.03 - Полувреме, црвено-бели воде са 40:35.

20.01 - Живост у игру Звезде унео је Чарс Џенкинс који је успео да постигне 11 поена у првом полувремену. У преокрету му је помогао Јака Блажич који је убацио 9 поена.

19.58 - Резултатска клацкалица, црвено-бели успевају да одлржавају минималну предност.

19.41 - Зведа појачава, успела је да за два минута избаци противника из бонуса и изједначи на 20:20.

19.35 - Крај прве четвртине Паниониос води са 19:16. Тек у финишу овог периода Звезда успела да се пробуди и приђе на три разлике.

19.25 - Нова грешка у нападу и Дејан Радоњић је принуђен да тражи тајм-аут, како би умирио екипу и појачао игру у одбрани.

19.23 - Кошаркаши Паниониоса боље отворили меч искористили неповезаност у игри Звезде и стекли почетну предност. Након пет минута игре воде са 13:7.

19.15 - Почео је меч између Звезде и Паниониоса.