Катастрофа Олимпијакоса, Барса славила у Истанбулу!

Шампион Европе Олимпијакос доживео је први пораз у Евролиги ове сезоне и то какав - Армани је био убедљив у Mилану и славио са 30 поена разлике - 81:51! Екипа Фенербахчеа, коју води Жељко Обрадовић, поражена у Истанбулу од Барселоне са 76:73 у другом колу Е Групе Топ 16 фазе Евролиге. Макаби је био бољи од Локомотиве у Тел Авиву - 85:75.

Кошаркаши Барселоне победили су вечерас у Истанбулу екипу Фенербахчеа са 76:73 у другом колу Е Групе Топ 16 фазе Евролиге.

Барселони је ово друга победа у Топ 16 фази, док је екипа Жељка Обрадовића уписала и други пораз. Фенербахче је у првом колу изгубио од Олимпијакоса, док је Барселона била боља од Ефеса.

Фенер је имао прилику за продужетке, тачније Бојан Богдановић, али, није био шутерски расположен, па је промашио и шесту тројку, а Барселона се из Истанбула вратила са великом победом.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Марселињо Уертас са 23 поена, док су у Фенербахчеу Немања Бјелица и Мелих Махмутоглу убацили по 15. У наредном, трећем колу Барселона гостује Олимпијакосу, а Фенербахче Уникахи.

Макаби је уписао и другу победу у Топ 16, а Локомотива доживела и други пораз. Софоклис Скоранидис, за кога се спекулисало да због повреде неће играти, убацио је руском тиму 22 поена, а пратили су га Смит са 15 и Рајс са 12 поена. У Локомотиви је најефикаснији био Калниетис са 18 поена, а по 13 су постигли Вилијамс и Хендрикс.

Када се рачуна и прошла сезона Олимпијакос је имао 14 узастопних победа у Евролиге, али је у Милану тој серији дошао крај. Актуелни првак Европе је разбијен од Арманија, иако је добио прву четвртину.

Олимпијакос је у првих 10 минута постигао 21 поена, а у преосталих 30 минута још само 30 поена. Ленгфорд је са 29 поена предводио Армани до првог тријумфа у Топ 16, Хекет је додао 17, а Џерелс 13 поена. Једини са двоцифреним учинком у екипи из Пиреја био је Принтезис са 12 поена.