Пораз Звезде у Тел Авиву

Макаби - Црвена звезда 96:82 (21:14, 22:18, 30:24, 23:26). Пораз црвено-белих и у другом колу Евролиге. Звезда није успела да се одупре противнику који је био изузетно прецизан у шуту за три поена. Фантастична атмосфера у "Нокиа арени". Резултати и табеле.

Макаби је одлично шутирао, а касније је погађао из свих позиција и користио периоде слабије игре Звезде, која водила само са почетних 2:0 након пенала Јаке Блажича. Звезда је у последњој четвртини значајно смањила разлику, али није била близу преокрета. Ово је црвено-белима други пораз, а тиму из Тел Авива прва победа.

Звезди је предводио Бобан Марјановић са 20 поена и 13 скокова, док је Блажич завршио меч са 17 поена. Макаби су предводили Девин Смит са 17 и Џо Инглс са 16 поена.

"Понос Израела" је до пред сам крај меча имао бољи шут за три поена него за два, и са пенала. На крају је Макаби имао 53 одсто успешности ван линије за 6,75, одакле је погодио 15 шутева из 28 покушаја.

Звезда је држала "прикључак" у првој половини прве четвртине, али је Макаби преко Инглса, Јогева Охајона и Софоклиса Скорцанитиса направила девет поена предности пред крај те деонице, 21:12. Макаби је почетком друге четвртине први пут дошао до двоцифрене предности када је повео са 30:20.

Звезда је недуго после тога направила серију од 10:2 и пришла на 35:32, али су Дејвид Блу, Скорцанитис, Охајон и Рики Хикман узвратили серијом од 8:0, тако да је Макаби на одмор отишао са вођством од 43:32.

Макаби је у другом полувремену појачао темпо и стекао 19 поена предности, 55:36, а недуго после тога је Звезда постигла своје прве шутеве за три поена, пошто је капитен Марко Симоновић постигао две узастопне.

Црвено-бели су до краја те деонице смањили предност ривала на 61:48, али је Макаби силовито почео последњу четвртину и дошао до рекордних 26 поена предности, 84:58.

Деловало је тада да израелски тим може да ради шта хоће и постиже кошеве како жели, али је Звезда ипак успела да направи серију од 16:2 и смањи на 86:74, а недуго после тога и на 89:78, али је Макаби поенима Инглса и тројком Тајриса Рајса спречили преокрет.

Ток меча:

21.53 -  Црвено-бели немају снаге да се носе са изузетно расположеним шутерима Макабија. У свим елементима игре успели су да парирају противнику, осим у шуту за три поена. Звезда 4/14, Макаби 15/28. Домаћин средином последње деонице успева да дође до предности од 26 поена разлике. До краја меча Звезда је успела да избегне катастрофу и смањи предност Макабија на подношљивих 14 разлике, у једном тренутку било је и минус 11. На крају Макаби - Црвена звезда 96:82.

21.24 - Звезда покушава агресивном одбраном. Међутим фантастичним шутем за три поена домаћин пробија зонски пресин црвено-белих и серијом 8:2 на старту другог полувремена одлепљује се на 51:34. Звезда још није погодила шут за три поена 0/8, у току је био пети минут овог периода игре. Тада Марко Симоновић везује две тројке, и враћа Звезду у игру. Макаби узвраћа. И поново одлази на плус 15. Фантастичан шут за три 11/18. На крају трећег периода Макаби води резултатом 73:56.

20.55 - У првом мечу другог кола Д групе Локомотива Кубан је савладала Литувос Ритас са 68:53.

20.50 - Након неспортске личне Звезде, Макаби је поново отишао на плус девет. Марјановић успева да одржава црвено-беле у игри. Звезда успева да приђе на 32:35. Међутим, тада Макаби појачава и до краја полувремена прави серију од 8:0, на крају друге четвртине резултат је 43:32.

20.30 - Тешка прва четвртина за црвено-беле. Првих пет минута успевали су да држе резултатски прикључак. Потом је макаби појача и стигао на плус девет. Радоњић је тражио тајм-аут. До краја прве деонице Звезда је успела смањује на 21:14.

20.07 - Почео је меч 2. кола Евролиге између Макабија и Црвене звезде.