Партизан убедљив, Звезда боља од Металца

Црно - бели забележили 11 победу у домаћем шампионату, у Нишу бољи од Константина са 73:48. Звезда боља од Металца, Раднички лако са Слободом.

Кошаркаши Партизана победили су екипу Константина у Нишу са 73:48 (11:11, 19:8, 21:11, 22:18) у 13. колу Суперлиге и тако забележили и једанаесту победу у домаћем шампионату.

У екипи Партизана најефикаснији су били капитен Владимир Лучић и Богдан Богдановић са 14 поена, док је у домаћој екипи најбољи био Данило Савић, који је такодје постигао 14 поена.

Кошаркаши Константина одлично су се држали у првој четвртини која је завршена нерешено 11:11. Имали су кошаркаши из Ниша предност током целе четвртине од два или три поена, али нису могли више од тога.

У другом делу утакмице је Партизан заиграо много боље у одбрани, а поенима Ловрења и Бертанса, црно-бели су средином друге четвртине стекли предност од шест поена.

После тројке Вестермана, Партизан је минут пре краја друге четвртине повео са 24:17, да би до краја и повећао ту предност, па је на одбор отишао са 11 поена предности.

Актуелни шампион Србије утакмицу је преломио на самом почетку треће четвртине. Серијом 11:0, црно-бели су у 25. минуту меча повели са 41:19.

Ту предност кошаркаши Партизана су одржали до краја треће четвртине, па су на последњи одмор отишли са предношћу од 21 поена. Црно-бели су до краја утакмице задржали убедљиву предност и уписали и једанаесту победу у домаћем шампионату.

Црвена звезда је била боља од Металца, а сачуваће друго место ако у последњем колу у гостима победи Војводину, или ако Мега изгуби од Слободе у Ужицу.

Металац је играо добро у првом полувремену и првих 10 минута је завршио с предношћу коју је Звезда стигла добром игром у другој деоници. Домаћи тим је у другом полувремену заиграо много боље, а гости као да су стали, тако да је меч приведен крају без већих узбуђења.

Најефикаснији у победничком тиму био је Игор Ракочевић са 19 поена, док је Металац предводио Владимир Дашић са 20.

Резултати:

Мега Визура - Војводина 85:88 (20:15, 18:25, 25:26, 22:12)

Црвена звезда - Металац 88:75 (17:20, 26:12, 27:19, 18:24)

Константин - Партизан 48:73 (11:11, 8:19, 11:21, 18:22)

Раднички - Слобода 96:58 (28:14, 23:13, 22:15, 23:16)

Табела: Партизан 11-2, Црвена звезда 10-3, Мега Визура 9-4, Војводина 8-5, Раднички 7-6, Металац 3-10, Слобода 3-10, Константин 1-12.

У последњем колу 25. маја играју Металац - Константин, Партизан - Раднички, Слобода - Мега Визура и Војводина -Црвена звезда.