Индијана на ноге Мајамију

Екипа Индијане последњи је учесник полуфинала плеј-офа НБА лиге, односно други финалиста на Истоку. Момци из Индијанаполиса су у шестој утакмици на свом паркету заслужено победили Њујорк. Кармело Ентони је сам носио Никсе у прве три четвртине, али све се распало када је најбољи стрелац лиге посустао у одлучујућој деоници.

У шестој утакмици полуфинала плеј-офа Источне конференције НБА лиге Индијана је у Индијанаполису савладала Њујорк са 106:99 (29:27, 26:20, 26:34, 25:18) и укупним резултатом 4:2 у победама пласирала се у финале. Противник у истом ће им бити актуелни шампион Мајами, који је до сада изгубио само једну утакмицу у плеј-офу.

Још раније је било познато да су финалисти плеј-офа Западне конференције постали Сан Антонио и Мемфис.

Најбољи појединац Њујорка Кармело Ентони био је доминантна фигура сусрета пуне три четвртине. До уласка у последњу деоницу противнику је убацио 35 кошева и игром се сам промовисао у најкориснијег актера сусрета.

Од јунака, међутим, Ентони је постао трагичар. Пет минута пре краја утакмице резултат је био изједначен 92:92 и све је личило на потпуно неизвесну завршницу у којој би управо он могао да буде превага.

На жалост Њујорчана, Ентони је у самом финишу три пута изгубио лопту што је Ленс Стивенсон кажњавао и са седам узастопних поена Индијану одвео на пристојну предност (99:92), коју је тим из Индијанаполиса сачувао до краја.

Уз Стивенсона, који је постигао 25 поена, уз десет скокова, у победничком тиму истакли су се још Рој Хиберт са 21 кошем, 12 ухваћених лопти и пет "рампи", Пол Џорџ са 23 и Дејвид Вест са 17 поена.

Ентони је у последњем периоду убацио још само четири поена, па је утакмицу завршио са 39 кошева.