Момци из Медисона

Њујорк сломио Индијану у последњој четвртини, 105:79, и изједначио резултат на 1:1. Мело 32 поена. На 1:1 изједначио је и Мемфис, који је у другој утакмици полуфинала Западне конференције, као гост, савладао Оклахому са 99:93.

Играч утакмице у Њујорку био је Кармело Ентони, док је у пораженој Индијани бољи од осталих био Пол Џорџ са 20 поена.

Кармело Ентони је коначно почео да погађа, после пет узастопних мечева у плеј-офу са ужасним процентима шута. Погађали су Никси из свих позиција, посебно у последњој четвртини.

Индијана, која је била у заостатку током целог меча, повела је пред крај треће четвртине са 63:62, али је тада уследио торнадо са друге стране и серија од 30:2 за убедљиву победу домаћина од 105:79!

Кармело Ентони је меч завршио са 32 поена и 50 одсто шута из игре, а следили су га сјајни Шамперт са 15 и Фелтон са 14 поена.Одличну ролу имао је и Аргентинац Пабло Приђони са 10 поена и 4 асистенције.

Меч у Оклахоми обележили су Мајк Конли, с једне, и Кевин Дјурент с друге стране.

Обојица су били близу "трипл-дабл" учинка, али је епитет најкориснијег актера утакмице (МВП) припао Конлију због победе Индијане.

Уз 26 кошева, Конли је имао десет скокова и девет асистенција, док је Дјурент утакмицу завршио са истим бројем поена, истим бројем асистенција али и скоком више (11).

Поред Конлија у победничком тиму добру партију пружио је Шпанац Марк Гасол са 24 коша, пет скокова и исто толико асистенција, док је Дјурентов најбољи "асистент" био Дерек Фишер са 19 поена.

Тиха екипа из Мемфиса наставља да изненађује и побеђује! Марк Гасол и другови однели су велику победу из Оклахома Ситија - 99:93, и најавили више него неизвесну серију.