Дерби припао Сан Антонију

У наставку првенства америчке професионалне кошаркашке лиге Сан Антонио је у дербију вечери, на свом терену, савладао Оклахому са 105:93.У осталим мечевима победе славили домаћини, осим у Фениксу где је Денвер однео бодове са 108:93.

Утакмицу два најбоља тима Западне конференције боље су "отворили" гости који су прву деоницу завршили са предношћу од десет поена (32:22).

Наставак је, међутим, донео знатно квалитетнију и ефикаснију игру Сан Антонија који је, чини се, "преломио" меч серијом 23:4 у другој четвртини и на полувреме отишао са седам кошева "вишка" - 57:50.

Ту предност домаћини су само увећавали да би она достигла рекордних 18 поена разлике (92:74) девет минута пре краја сусрета.

Најзаслужнији за 49. победу "мамуза" у шампионату био је Тијаго Сплитер са 21 кошсем и десет скокова, док се у пораженој Оклахоми истакао Кевин Дурент са 26 поена, шест скокова, пет асистенција и две "рампе".

Победа Сан Антонија добија на значају ако се има у виду да је играо без првог плејмејкера тима, француског репрезентативца Тонија Паркера који ће због повреде одсуствовати још најмање три недеље.