Јадранска лига

Партизан све ближи завршном турниру

Партизан савладао Игокеу у Пиониру са 73:64 и дошао до важне победе у борби за завршни турнир. Црно-бели у следећем колу гостују МЗТ-у Скопљу.

Кошакаши Партизана победили су вечерас у хали Пионир лидера на табели Игокеу са 73:64 (13:17, 25:13, 20:18, 15:16), у дербију 24. кола Јадранске лиге.

Најефикаснији у победничкој екипи био је капитен Владимир Лучић са 13 поена, док су Ђорђе Гагић и Дру Гордон постигли по 11. Игокеу је предводио Бранко Јоровић са 15 поена.

Партизан је тако дошао до важне победе у борби за завршни турнир, па два кола пре краја регуларног дела има 15 победа и девет пораза, колико и Будућност и Раднички. Игокеа је и даље прва, са скором 18/6.

Црно-бели ће у следећем колу гостовати МЗТ-у у Скопљу, у последњем дочекује Солнок, док Игокеа игра код куће против Крке и гостује Цибони.

Партизану је ово четврта утакмица са Игокеом ове сезоне и прва победа, пошто је два пута губио у припремним мечевима и једном у лиги. Црно-бели су се реванширали и тиму из Александровца у БиХ за најубедљивији пораз у досадашњем делу сезоне.

Искусна и зрела екипа Игокее није се уплашила пуне и бучне хале Пионир и брзо је стекла вођство. Госте из Александровца водили су Корсли Едвардс и Марко Бркић. Лидер на табели контролисао је ритам и темпо, а Партизан је једино успео да му парира у скоку.

Игокеа је пред крај прве четвртине имала максималних шест поена предности, 11:17, што је успео да ублажи Давис Бертанс поготком у последњој секунди. Црно-бели су се мучили у нападу у полувремену, а тренер Душко Вујошевић је изменама покушавао да пронађе играча који "има поене у рукама", али без успеха.

То се променило када се на паркету нашла висока постава, са Гагићем, Жофријем Ловерњом, Дависом Бертансом и Николом Милутиновим. Та постава је почела да користи своју предност у скоку, а "прорадио" је и шут споља, тако да је Партизан направио серију од 14:3 и да дође од заостатка 24:25 до вођства од 38:28 72 секунде пре краја. Игокеа је пеналима Милана Дозета смањила на 38:30 на крају првог полувремена.

Партизан је наставио са агресивном игром у скоку и чврстом одбраном и у трећој четвртини, која је током целе сезоне била најслабији период игре шампиона Србије. То се вечерас није десило. Црно-бели су у потпуности контролисали скок, а успели су агресивном одбраном да изведу из такта Едвардса, који је направио техничку грешку грубим фаулом над Леом Вестерманом.

Осим тога, Партизан је почео да рационално игра нападе, често их завршавајући у последњим секундама.

Партизан је у последњих 10 минута ушао са 10 поена предности, 58:48, а она је ускоро порасла на маскималних 15, 64:49, после Гагићевих шест постигнутих поена Гагића.

Искусан тим Игокее није се, међутим, предавао, па је нешто касније направио серију од 8:0 и пришао на 68:61. Вестерман је у тим тренуцима већ имао пет пенала, а Немања Гордић се није најбоље сналазио. Меч је практично решио Бертанс тројком преко руке у последњој секунди напада за 71:61 82 секунде пре краја.

Партизан је у преосталом периоду сачувао предност и коначно забележио тријумф над Игокеом.

Партизан: Ловерњ 6, Милутинов 2, Вестерман 6, Гордић 4, Лучић 13, Милосављевић 7, Богдановић 5, Гагић 7, Мусли, Чакаревић, Гордон 11, Бертанс 8.

Игокеа: Адамовић, Дозет 13, Јоровић 15, Коматина 1, Гајовић, Шуловић, Боцка, Бркић 11, Хемондс 6, Јоксимовић 4, Едвардс 9, Штембергер 5.

Резултати 24. кола:

Партизан - Игокеа 73:64 (13:17, 25.13, 20:18, 15.16)
Цибона - Олимпија 74:62 (23.17, 21.16, 12.15, 18:14)
Солнок - МЗТ Скопље 81:72 (22:9, 19:19, 20:31, 20:13)

Сутра се састају Крка - Цедевита (18.30 сати) и Широки - Црвена звезда (20.30).
Одиграно јуче: Задар - Раднички 75:68, Будућност - Сплит 66:47.

Табела: Игокеа 18-6, Црвена звезда 17-6, Будућност, Раднички и Партизан 15-9, Олимпија 13-11, Цедевита 12-11, МЗТ Скопље 12-12, Крка 9-14, Цибона 9-15, Задар, Сплит и Солнок 8-16, Широки 7-16.