Драматично коло у НБА

Оклахома “прегазила” Њу Орлеанс са 119:74. Стивен Кари убацио 54 поена и сустигао Кобија Брајанта у статистици. Санси изборили продужетак у ком су дошли до победе у гостима. Кошаркаши Њујорка победили Голден стејт са 109:105 и забележили други узастопни тријумф у НБА лиги, а Вориорсима није помогла ни добра партија Стивена Карија који је постигао 54 поена.

У екипи Никса Кармело Ентони постигао је 35 поена, уз осам асистенција, Џеј Ар Смит убацио је 26 поена, док је Тајсон Чендлер додао 16 поена и имао чак 28 скокова.

Стивен Кари постигао је 54 поена, уз шут из игре 18/28. То је највише поена колико је постигао играч једне поражене екипе још од 29. децембра 2009. године, када је Коби Брајант у поразу Лејкерса од Шарлота убацио 58 поена.

Кари је постигао 11 тројки и једна му је недостајала за рекорд НБА лиге. Никси су га зауставили минут и 28 секунди пре краја утакмице, када је Рејмонд Фелтон блокирао његов шут, при резултату 105:105.

Након тога поене су постигли Смит и Ентони за победу домаћих.

Оклахома је победила Њу Орлеанс са 119:74. Најефикаснији играч утакмице био је Расел Вестбрук са 29 поена, док је Кевин Дјурант додао "трипл-дабл" од 18 поена, 11 скокова и 10 асистенција. Он је тај учинак остварио за 27 минута игре, пошто није играо у последњој четвртини.

У екипи Хорнетса само је Рајан Андерсон постигао двоцифрени број поена – 14.

Кошаркаши Финикса победили су Сан Антонио са 105:101 и прекинули низ Спарса од 18 победа на домаћем терену. Џермејн О'Нил предводио је Сансе до победе са 22 поена и 13 скокова, док је Лус Скола додао 15, а Горан Драгић 13 поена и 13 асистенција.

Продужетак Сансима донео је "тројком" Весли Џонсон у последњим тренуцима утакмице. Спарси су у продужетку шутирали 0/10 из игре, а једини поен постигли су са линије за слободна бацања, када је од два, Тони Паркер убацио једно бацање.

У екипи Сан Антонија, која није изгубила на домаћем терену од 19. новембра и утакмице са Лос Анђелес Клиперсима, Паркер је био најефикаснији са 22 поена.

Кошаркаши Мемфиса победили су после преокрета Далас са 90:84 и забележили осми узастопни тријумф. Кливленд је био бољи од Торонта са 103:92, док је Детроит победио Вашингтон са 96:95 и остварио шесту узастопну победу у међусобним дуелима.

Сакраменто је победио Орландо са 125:101 и прекинуо низ од девет пораза на гостовањима, а Милвоки је био бољи од Хјустона са 110:107.

Атланта је победила Јуту са 102:91 и нанела јој трећи узастопни пораз, док је Денвер до трећег узастопног тријумфа дошао победом над Портландом од 111:109.