Барса немилосрдна, Пао славио у Каунасу

Мечеви осмог кола друге фазе Евролиге. Кошаркаши Барселоне победили су у Истанбулу Фенербахче са 99:60, Панатенаикос као гост савладао Жалгирис 73:78, Макаби раставио Сијену 92:61, Бамберг изгубио на свом терену од Уникахе 65:68. У петак се играју преостали мечеви 8. кола.

Поразом екипа Фенербахчеа изгубила је све шансе да обезбеди пласман у четвртину финала Евролиге, пошто сада у Групи Ф имају учинак од две победе и шест пораза, док је Барселона после тријумфа остала на првом месту.

Најефикаснији у победи каталонског клуба био је Мајкл Пете са 17 поена, док су Марселињо Уертас и Анте Томић постигли по 14. С друге стране. најбољи је био Бојан Богдановић са 18 поена, а Бо Мекејлеб је убацио један мање. Српски кошаркаш Урош Трипковић провео је два минута на паркету и није имао никакав учинак.

Кошаркаши Панатинаикоса победили су вечерас у Каунасу Жалгирис са 78:73 (19:22, 21:21, 16:15, 22:15) у утакмици осмог кола Топ16 фазе Евролиге. Питање победника решено је у последња три минута када је тим из Атине направио серију од 9:2. Панатинаикос је предводио Роко Лени Укић са 21 поеном, Дијамантидис је додао 13, а Џејмс Гист 12 поена. Најефикаснији у Жалгирису био је Оливер Лафајет са 15 поена.

Бамберг је идаље без победе у другој фази такмичења. Бољи од немачког тима била је Уникаха, која је славила са 68:65. Лука Жорић је са 26 поена био најефикаснији код Шпанаца, Коста Перовић није успео да се упише у листу стрелаца, док је очекивано најбољи у Бамбергу био Боштјан Нахбар, стрелац 17 поена.

Кошаркаши Макабија из Тел Авива победили су вечерас на свом паркету Сијену са 92:61. Најефикаснији у екипи Макабија били су Јогев Охајон и Девин Смит са по 9 поена и тако задржали свој тим и даље у конкуренцији за пласман у аредну фазу такмичења. У екипи Монтепаскија најбољи је био Боби Браун са 13 поена, а исти учинак имао је Кристијан Кангур.