Звезда изборила "мајсторицу"

Црвена звезда у Београду савладала Раднички из Крагујевца са 76:62 (19:10, 20:14, 17:22, 20:16) и изједначила на 1:1 у серији. Одлучујући меч игра се у петак у Крагујевцу.

Кошаркаши Црвене звезде савладали су вечерас у Београду екипу крагујевачког Радничког са 76:62 (19:10, 20:14, 17:22, 20:16), па су изједначили резултат на 1:1 у полуфиналној серији плеј-офа Суперлиге Србије.

Трећи меч, који одлучује о пласману у финале плеј-офа, на програму је у петак 1. јуна у дворани "Језеро" Крагујевцу.

Звезда је у "Пиониру" много боље отворила утакмицу. Након почетних 7:7, црвено-бели су направили серију 8:0 и агресивном игром пуних пет минута нису допустили противнику да поентира.

Изабраници Светслава Пешића у потпуности су доминирали у скоку (26:16) у првом полувремену, а колико су Крагујевчани лоше градили под својим кошем говори податак да је домаћин имао десет напада више у првих 20 минута.

Покушао је тренер Радничког Мирослав Николић да са два плејмејкера у петорци одговори Звездином ритму, што је дало резултат почетком друге деонице, када гости прилазе на 19:15. Међутим, серијом тројки Андреје Милутиновића и Омара Томаса Звезда је отишла на одмор с максималних плус 15 (39:24).

Висока предност домаћина није обесхрабрила екипу Радничког, која је шутем ван линије 6.75 успела да у неколико наврата ухвати прикључак (49:46, 56:53). Ипак, тим са Малог Калемегдана одбио је све покушаје Крагујевчана и ношен подршком 6.000 навијача заслужено је изборио победу за продужетак полуфиналне серије плеј-офа.

Најефикаснији код победника били су Томас са 23 и Милутиновић са 14 поена, док су код Радничког по девет поена постигли Борис Бакић и Данило Мијатовић.