Сада воде и Лејкерси

Кошаркаши ЛА Лејкерса победили су Денвер са 104:100, издржавши налет гостију у завршници меча, и тако повели са 2:0 у плеј-офу НБА лиге. У осталим мечевима играним између уторка и среде, Бостон је победио Атланту са 87:80, а Филаделфија је савладала Чикаго са 109:92. У те две серије резултат је сада 1:1.

Лејкерсе су до тријумфа одвели Коби Брајант са 38 поена и Ендру Бајнам са 27 поена и девет скокова. Тим из Лос Анђелеса имао је и 19 поена предности у трећој четвртини, али се она три минута пре краја смањила на само четири поена.

Неизвесност је отклонио Брајант пеналима 9,4 секунде пре краја. Трећа утакмица игра се у ноћи између петка и суботе у Денверу.

Навијачи у Чикагу овацијама су поздравили повређеног Дерика Роуза, који је шепајући напустио терен пошто је дошао до терена и донео лопту за утакмицу, али после тога нису имали много разлога за славље.

Филаделфија је изједначила резултат у серији на 1:1, искористивши одсуство Роуза, који ће пропустити остатак сезоне због повреде колена.

Севентисиксерсе су до тријумфа предводили Џру Холидеј са 26 и Лу Вилијамс са 20 поена. Филаделфија је углавном уједначен меч преломила у трећој четвртини, коју је добила са 36:14, и тако од осам поена заостатка дошла до вођства од 83:69.  Серија се сада сели у Филаделфију.

Бостон је до "брејка" дошао захваљујући сјајној партији Пола Пирса, помоћу кога је тим дошао од 11 поена "минуса" у другом полувремену до коначног тријумфа од 87:80.

Пирс је завршио меч са 36 поена и тако надокнадио одсуство бека Рејжона Ронда, који је кажњен зато што је закачио судију у првој утакмици серије.

Саша Павловић је провео 13 миунута на терену за Бостон и постигао је четири поена.