Победа Бостона у Минеаполису

У наставку првенства америчке професионалне кошаркашке лиге од српских играча играо је само Александар Павловић. Мајами седми пут узастопно савладао Торонто, Бостон “прегазио” Минесоту са 100:79, Вашингтон изненадио Филаделфију а Чикаго Детроит.

И овога пута кошаркаши са ових простора нису имали значајнију улогу на терену. Иако је Александар Павловић на терену провео 14 минута није постигао ниједан поен за Бостон који је савладао Минесоту са 100:79.

Владимир Радмановић није играо због повреде леђа, док је Дарко Миличић цео меч преседео на клупи, јер је тако одлучио тренер Минесоте.

Мајами је седми пут узастопно савладао Торонто 113:101 највише захваљујући Двејну Вејду и Крису Бошу, који су дали по 30 поена, као и Леброну Џејсму, који је утакмицу завршио са 26 поена и девет асистенција. Код домаћина најбољи су били Демар Дерозен са 28 и Андреа Барњани са 27 поена.

Чикаго не посустаје, савладао је и Детроит - 83:71. Најбољи тим НБА лиге остварио је 42. победу - Луол Денг дао је 20 поена, Јоаким Ноа 19, а ухватио је 12 лопти...

Далас је анулирао "минус" од 15 поена и тријумфовао у Орланду, шети пут заредом, а победоносни погодак преко руке Хида Туркоглуа постигао је Дирк Новицки 5,9 секунди пре краја - 100:98.

Немац је убацио 28 поена, а Џејсон Тери од укупно 17, чак десет у последњој деоници.

Играчи Орланда дали су 11 тројки из 32 покушаја, али су изгубили лопту чак 16 пута, после чега су гости дали 20 поена. Џамир Нелсон је био најефикаснији код "магичних" са 24 поена, Рајан Андерсон је додао 21, а Двајт Хауард 19, уз 15 скокова. Имали су две шансе у финишу да "овере" Далас, али су шутеве прошалили Туркоглу и Андерсон.

Кевин Гарнет је предводио Бостон до победе на гостовању "својој" Минесоти - 100:79. Искусни, 35-годишњи кошаркаш имао је учинак 24 поена, десет скокова и четири асистенције. Пол Пирс је у успеху учествовао са 21 поеном и девет скокова, Реџон Рондо са 17 асистенција...

Вашингтон је изненадио Филаделфију, која је доживела шести пораз у последњих девет утакмица - 97:76. Јан Весели је играо 29 минута, дао шест поена и имао чак 11 скокова. Гости су у првом полувремену дали само 36 поена, а ни у наставку нису били много боље расположени.

Атланта је савладала Њујорк 100:90. Џо Џонсон је био најбољи у победничком тиму са 28 поена, док је на другој страни Кармело Ентони дао 36. "Чаробњци" су и даље без повређених Амареа Студемајера и Џеремија Лина.