Партизан сигуран у Хали спортова

Црно-бели савладали Мега Визуру са 87:71 у првом колу кошаркашке Суперлиге. У мечу који је одигран у београдској Хали спортова, најефикаснији Мирослав Радуљица. Раднички ФМП бољи од имењака са Црвеног крста (78:73).

Кошаркаши Партизана успешно су започели одбрану титуле у националном шампионату Србије. Црно-бели су као гости савладали Мега Визуру са 71:87 (18:24, 20:24, 13:23, 20:16).

Партизан је од првог минута доминирао и прилично лако стекао лепу резултатску предност, коју је подизао све до краја треће четвртине (71:51). У последњој деоници, званични шампион је смањио темпу, што је млада екипа Мега Визуре искористила да ублажи пораз.

Најефикаснији у екипи Партизана био је Мирослав Радуљица са 22 поена, док су се истакли и Мачван и Анђушић са по 12 поена. У домаћој екипи најбољи је био Бранко Милисављевић са 17 убачених кошева.

У првој утакмици дана, Раднички ФМП је као гост савладао екипу београдског Радничког (78:73).  Најефикаснији у победничком тиму био је Милош Димић са 31 поеном, док су за "крсташе" Петровић и Балабан постигли по 13.