Чукарички пронашао прво појачање за наредну сезону
Фудбалер Словена из Руме Огњен Абрамушић потписао је уговор на четири године са Чукаричким, саопштио је београдски клуб.
Иако је крај сезоне далеко, Чукарички је већ ангажовао прво појачање за наредну. Из Словена је на Баново брдо стигао дефанзивни везиста Огњен Абрамушић. Потписао је уговор на четири године, а постаће валидан првог дана летњег прелазног рока.
Момка рођен 18. октобра 2003. дебитовао је у Суперлиги Србије док је носио дрес Војводине, и то баш у дуелу против Чукаричког у сезони 2021/22. Тада су "брђани" на "Карађорђу" славили са 3:0.
"Презадовољан сам после потписа уговора са Чукаричким. Први утисци су сјајни, видим да је клуб прилично добро сређен и да се зна ко шта ради. Увек су циљеви Чукаричког да буде у врху српског фудбала, верујем да ће тако бити и наредне сезоне. Опет, уз оно што ће мени највише пријати, промоцију младих играча, по чему је овај клуб већ годинама уназад препознатљив", изјавио је Абрамушић за сајт Чукаричког.
Истиче да је прошао читаву омладинску школу Војводине и дебитовао за први тим, али да је дошло до промена у свим структурама клуба, што се одразило и на играчки кадар.
"Морао сам заобилазним путем да тражим повратак у Суперлигу. Играо сам и у Српској лиги Војводина, потом у Првој лиги, где сам сад у Словену. За мене као младог играча најбитније је било да имам утакмице и да се правилно фудбалски развијам", рекао је Абрамушић.
Коментари