Битка за врх

У првој утакмици кола Звезда као гост савладала Јавор са 2:0. Штрајк играча Чукаричког, Војводина успела да савлада Металац 1:0. Партизан савладао Борац са 2:0. У Кули сутра гостује Рад.

Партизан задржао три бода предности, пред својим навијачима, савладо је Борц из Чачка са 2:0. Победу црно-белима донели Илић у 22. минуту и Лазевски у 81.

Нови кикс шампиона није дочекала Црвена звезда која је пребродила Ивањицу. Оба клуба сада се окрећу реванш сусрету полуфинала Купа Србије који се игра у среду са почетком у 17.00 часова. Победнички низ у пролећном делу сезоне наставила је Војводина која је у Крагујевцу са 1:0 била боља од Металца. Гол одлуке постигао је Брана Илић у 74. минуту за пети узастопни тријумф Новосађана у наставку Супер лиге.

Фудбалери Чукаричког изгубили су на свом терену од Смедерева са 1:0, а сусрет је обележио протест домаћих играча који су касније од ривала изашли на терен.
"Према информацијама које имам, фудбалери Чукаричког изашли су на терен са седам, осам минута закашњења. Не знам који је разлог за то, а о евентуалној казни причаћемо када добијемо извештај делегата", рекао је генерални секретар Заједнице прволигаша МиодрагЈанковић.

Чукарички, који се налази на последњем месту Супер лиге без победе ове сезоне, поражен је на свом терену од Смедерева са 1:0. Једини гол на мечу постигао је Живковић у 63. минуту.

ОФК Београд је нанео нови пораз Инђији, а резултат утакмице могао је да буде другачији да је играч Инђије Марко Вучетић у 74. минуту искористио пенал. Голман ОФК Београда Бојан Шаранов зауставио је његов ударац.

Спартак из Суботице одржао се на петом месту табеле пошто је у Лучанима победио Слободу Севојно, голом Владимира Торбице из једанаестерца. Домаћин је пао на осму позицију.

БСК из Борче овај пут домаћин ће бити на Бановом брду где ће дочекати Јагодину. Осокољен ремијем са "црно-белима" Рад путује у Кулу на дуел са Хајдуком.