Гости као боси по трњу

Шест утакмица, шест победа домаћих екипа у 19. колу Супер лиги Србије. Фудбалери Војводине забележили четврту узастопну победу. ОФК победио Хајдук. У недељу се играју преостале две утакмице 19. кола Рад на Бањици дочекаће Партизан 14.00 РТС-2, док ће Црвена звезда на свом стадиону играти против БСК-а 19.00.

Одиграно је шест утакмица, гостима ни бод. Војводина одржава корак за водећима. ОФК Београд победила Хајдук и отежала Куљанима борбу за опстанак. На Бањици се сутра игра градски дерби Рад дочекује Партизан, а "црвено-бели" на свом терену дочекују БСК из Борче.

Двоструки стрелац у победи Новосађана био је Оумару Абубакар, који је мрежу погађао у 38. и 79. минуту. Коначан резултат поставио је Јанко Тумбасевић у 82. минуту. Војводина се 13. првенственом победом изједначила са другопласираном Црвеном звездом, обе екипе имају по 44 бода, али београдски тим има утакмицу мање. Чукарички је последњи на табели са само четири бода из 19 мечева.

Фудбалери Јагодине победили су Инђију са 2:0 головима Ирфана Вусљанина у петом и Ивана Драгићевића у 57. минуту. Јагодина је девета на табели са 24 бода, а Инђија се после четири пораза у низу бори за опстанак. Налази се на 13. месту са 13 бодова.

Фудбалери Смедерева победили су Јавор са 2:1 и остварили прву победу у пролећном делу шампионата. Домаћи су повели у 27. минуту преко Дејана Живковића, а изједначио је Сеад Хаџибулић у 45. минуту.

Шесту првенствену победу Смедереву донео је Дејан Огњановић у 75. минуту. Смедерево је на шестом месту на табели са 25 бодова, а Јавор је 10. са два бода мање.

Спартак је победио Металац са 2:0 и учврстио се на петом месту на табели. Голове за суботички тим постигли су Слободан Симовић у 59. и Владимир Торбица у 88. минуту. Спартак има 29 бодова док је Металац на 14. месту са 13 бодова.

ОФК Београд победио је Хајдук из Куле голом Николе Симића у 78. минуту. То је седма првенствена победа "романтичара" и 11. пораз Хајдука, кога чека тешка борба за опстанак у лиги. Куљани су претпоследњи са 12 бодова.

Фудбалери Борца победили су у Чачку Слободу Севојно са 1:0. Једини гол на утакмици постигао је Јован Дамјановић у 62. минуту. Борац има 21 бод и налази се на 11. месту, а Слобода Севојно има четири бода више на седмом месту.

Сутра се играју преостале две утакмице 19. кола Рад на Бањици дочекаће Партизан, док ће Црвена звезда на свом стадиону играти против БСК-а.