Португалска Виторија и аустријски Рапид остварили победе на старту Лиге конференције

Португалска Виторија победила је словеначко Цеље резултатом 3:1, док је бечки Рапид у Истанбулу савладао Башакшехир 2:1 у првим мечевима овосезонске групне фазе Лиге конференције.

Виторија је у Гимараешу без проблема савладала Цеље, а истакао се Густаво, стрелац другог гола за домаће у 36. минуту и асистент Тијагу Силви за 3:0 у 62. минуту.

Први гол Виторија је постигла већ у седмом минуту, Кајо Сезар је био асистент, а Саму стрелац. Аљоша Матко је у 90+2. минуту ублажио пораз гостију.

Везиста Луис Шауб предводио је Рапид до победе над Башакшехиром, дао је голове у 43. и 46. минуту. За први му је асистирао Дион Бељо, а за други Гвидо Бургшталер. Гол за домаћу екипу постигао је Криштоф Пјонтек у 45+2. минуту.

Цео меч за Рапид одиграо је Ненад Цветковић, некадашњи дефанзивац Вождовца и Земуна.

Српски представник у Лиги конференције, ТСЦ, меч првог кола игра у четвртак од 18.45 у гостима против казахстанске Астане.