Звезда боља од Инђије

У преосталој утакмици 17. кола фудбалског првенства Србије Црвена звезда је у Београду савладала екипу Инђије са 3:1 (1:0). Овом победом црвено-бели су поново преузели друго место на табели са пет бодова заостатка за водећим Партизаном.

Црвена звезда се опет мучила са бункером гостију, али је за разлику од пролећне премијере против Смедерева, вечерас поправила реализацију, постигла три поготка и остала у трци за шампионску титулу.

Први гол постигнут је после велике грешке искусног голмана гостију Полексића. Он је у 37. минуту лоше проценио лет лопте након центаршута Нинкова са десне стране и омогућио капитену домаћина да се радује.

Други погодак после одличног контранапада и додавања Кадуа у 55.минуту постигао је Огњен Короман. Некадашњи репрезентативац примио је лопту на левој страни и са ивице шеснаестерца погодио супротни угао.

Погодак за Инђију у 73. минуту постигао је Марко Јаксић, који је искористио несигурност одбране "црвено-белих" и главом савладао Сашу Стаменковића. Голман домаћина био је близу лопте, чак је успео да интервенише, али тек пошто је она прешла гол линију и погодак је признат.

Црвена звезда је последњих десет минута одиграла се десеторицом играча пошто се повредио репрезентативац Гане Ли Ади, а тренер Роберт Просинечки претходно је извршио све три измене. Гости су у финишу кренули напред, покушали су да искористе бројчану предност, али је одбрана домаћина на челу са младим Урошем Ћосићем успела да сачува мрежу. Домаћин је у надокнадном времену постигао још један гол и оверио тријумф.

Овом победом, другом од доласка Просинечког на место шефа стручног стаба, Црвена звезда је опет смањила заостатак у односу на водећи Партизан на пет бодова. У следећем колу црвено-бели гостују у Јагодини.