Омладинци савладали Данце

У првој утакмици друге фазе квалификација за првенство Европе, омладинска репрезентација Србије, играчи до 19 година, победила је у Халу у Аустрији селекцију Данске резултатом 3:2 (2:2).

Голове за Србију постигли су Данијел Алексић у 23, Филип Ђуричић у 28. и Марко Шћеповић у 57. минуту, а стрелци за Данску били су Марсел Ромер у 15. и Башким Кадри у 45. минуту.

Млади српски фудбалери успешно су почели завршну фазу квалификација за првенство Европе. У веома занимљивој утакмици, у којој су оба тима играла крајње отворено и нападачки, забележили су победу против Данске и на тај начин испунили прву трећину зацртаног плана.

Поред Србије и Данске, на квалификационом турниру у Аустији учествују још селекције Швајцарске и домаћина, а на завршни турнир првенства Европе пласираће се само првопласирани тим.

Репрезентације Србије ће 27. маја играти против Аустрије, а три дана касније у последњем колу састаје се са Швајцарском.

Утакмица је одиграна на Градском стадиону у Халу пред око 500 гледалаца, а судио је Боби Маден из Шкотске.

Србија: Дмитровић, Лишчевић, Родић, Настасић, Алексић (Брашанац), Игњоски, Шћеповић (Стевановић), Љајић, Марковић, Ђуричић (Гудељ), Млановић.

Данска: Н. Ларсен, Андерсен, Делани (Вихман), Хег, Јоргенсен (Корлу), Кадри (Бојсен), Е. Ларсен, Ј. Ларсен, М. Ларсен, Нилсен, Ромер.