Звезда освојила пехар

Црвена звезда је освојила прво место на турниру братских градова у Чикагу после драматичне победе над Пари Сен Жерменом.Меч завршен резултатом 1:1 а победника одлучило успешније извођење једанаестераца, јавља извештач РТС-а.Саша Стаменковић један од јунака утакице.

У регуларном делу утакмице Црвена Звезда је повела са 1:0 u 73-ем минуту поготком Кадуа. Француски играч Маркос Цеара је изједначио на 1 1 у 91-ом минуту меча, после чега је уследило извођење пенала и резултат 7:6 за Црвену Звезду.

Тек је седми француски играч, Јеан-Еудес Маурис погрешио при извођењу једанаестерца а голман Стаменковић одбранио ударац, да би Звезда тријунфовала голом Милана Јеремића.

Успешне једанаестерце за Црвену Звезду извели су Немања Николић, Бранимир Суботић, Милош Трифуновић, Милан Вилотић, Владимир Богдановић, Славко перовић и Милан Јеремић, јавља извештач Александар Жигић.