Интер корак до титуле

У претпоследњем колу фудбалског шампионата Италије победе су остварили водећи Интер и Рома, док је Сампдорија на гостовању у Палерму освојила један бод и сачувала четврто место које води у квакификације за Лигу шампиона.

Интер ја задржао предност од два бода у односу на Рому, након победе против Кијева од 4:3. Лидер Серије А је почетком другог полувремена водио 4;1, али је финиш сусрета био драматичан, јер су гости након смањења на 4:3 опседали гост домаћина.

Кјево је повео ауто-голом Тијага Моте у 12. минуту, а само минут касније "неро-азури" су изједначили, такође ауто-голом Алесандра Мантованија.

Естебан Камбијасо је у 34. минуту донео предност Интеру, а пет минута касније прецизан за домаће био је и Дијего Милито. Када је Марио Балотели постигао гол у 52. минуту, чинило се да ће Интер лако стићи до тријумфа.

Ипак, Кјево је у 60. минуту преко Пабла Граночеа смањио заостатак на два гола, а Серђо Пелизије је у 74. минуту поставио коначан резултат.

Први пратилац Интера, Рома головима Франческа Тотија у 79. и 83. минуту дошла је до победе против гостујућег Каљарија, који је повео у 74. минуту преко Андрее Лазарија.

Јувентус је на свом терену још једном разочарао навијаче и изгубио од Парме са 3:2. Овим поразом торинска "стара дама" остала је без шанси да освоји шесто место и пласира се у Лигу Европе следеће сезоне.

Аталанта је поразом од 2:0 против домаћег Наполија "оверила" пут у другу лигу, пошто сада има шест бодова мање од Болоње која је на 17. месту на табели, па ће наредне сезоне, са Сијеном и Ливорном, играти у Серији Б.

У последњем колу Интер ће гостовати код Сијене, а Рома путује у Верону где ће играти против Кјева.