Сити у надокнади срушио Вулвсе, победа Ливерпула над Челсијем

Фудбалери Манчестер ситија савладали су екипу Вулверхемптона са 2:1 у утакмици 8. кола енглеске Премијер лиге. Ливерпул је са 2:1 на "Енфилду" био бољи од Челсија.

Сити у надокнади срушио Вулвсе, победа Ливерпула над Челсијем Сити у надокнади срушио Вулвсе, победа Ливерпула над Челсијем

Мало је фалило да Сити пропусти велики број прилика које је имао током читавог тока меча.

Домаћа екипа је успела да дође до гола већ у седмом минуту из своје прве прилике. Њега је упослио Ларсен.

Сити је од овог тренутка преузео потпуну иницијативу. Нападали су гости из акције у акцију, али је одбрана Вулвса одолевала.

Јошко Гвардиол је на асистенцију Жеремија Докуа успео да матира голмана Саа за коначних 1:1 у првом делу меча.

У другом полувремену се играло викторије испред гола Вулвса, а домаћи тим је успешно одолевао све до петог минута судијске надокнаде када је Џон Стонс искористио добру лопту Фила Фодена и поставио коначних 2:1 за грађане.

Ливерпул остаје на првој позицији Премијер лиге

Домаћи тим је повео у 29. минуту голом Мохамеда Салаха из пенала, Челси је изједначио у 48. поготком Џексона Мартинеза.

Куртис Џонс је донео победу Ливерпулу голом у 51. минуту.

Фудбалери Ливерпула задржали прво место на табели Премијер лиге са 21 бодом, док је Челси на шестој позицији са 14.

Ливерпул ће у наредном колу енглеског првенства играти против Арсенала, док ће се Челси састати са Њукаслом.