Рад пронашао спас

Фудбалери Рада победили су Јагодину 1:0 голом Немање Којића у поледњем мечу 27. кола Јелен Супер лиге. Којић је гол постигао у надокнади времена, па су Фудбалери са београдске Бањице знатно су увећали шансе за очување супелигашког статуса.

Утакмицу није прожимала динамика, често је био уочљив дремеж на терену али је у надокнади времена Којић успео да донесе вредне бодове Београђанима у борби за опстанак.

Јагодина се налази на шестом месту суперлигашке табеле и засигурно је изборила опстанак у најквалитетнијем такмичењу.

Са друге стране, Рад је на једанаестом месту, са пет бодова предности  у односу 12. БСК  и шест у односу на последњепласирани Чукарички.

У осталим утакмицама 27. кола фудбалског првенства Србије постигнути су следећи резултати:

Чачак: Борац - Војводина 0:0

Пожаревац: Млади радник - Јавор 1:0 (0:0)
Стрелаци: Лука у 62. минуту

Београд: ОФК Београд - Хајдук 2:1 (1:0)
Стрелци: Жеравица у 20, Фејса у 57, а за Хајдук Касалица у 63.

Смедерево: Смедерево - Партизан 0:2 (0:0)
Стрелци: Клео у 52. из једанаестерца, Илић у 59.

Крагујевац: Металац - БСК 1:3 (1:1)
Стрелци: Красић у 17, а за БСК Обровац у 45. из једанаестерца, Кнежевић у 72. и Аливодић у 76. минуту

Крушевац Напредак - Спартак 2:3 (1:2)
Стрелци: Гаших у 31 и у 88. минуту Антови, а за Спартак Мирић у 36, Носковић у 45. и у 76. минуту Пушкарић