ИМТ изненадио Нишлије, Чукарички убедљив против Текстилца

Фудбалери ИМТ-а победили су Раднички из Ниша резултатом 3:1 у седмом колу Суперлиге Србије, док је Чукарички у Београду убедљиво савладао Текстилац из Оџака са 3:0.

ИМТ је другом победом од почетка шампионата дошао до осмог бода, док су Нишлије остале на девет.

Најлепши детаљ на читавој утакмици виђен је већ у 31. минуту када је Ирфан Зуфлић након одбитка са око 30 метара послао громовит шут у сам угао гола који је чувао Страхиња Манојловић и довео своју екипу у вођство.

Гости су узвратили у 53. минуту преко Илије Јурукова који је одличним ударцем крунисао добар напад свог тима.

Међутим, домаћи су поново повели после само осам минута преко Алена Стевановића. Некадашњи играч Партизана је завршио изузетну тимску акцију и постигао свој први гол у сезони.

У 66. минуту било је 3:1, а у стрелце се након корнера уписао Антоан Батис.

До краја је Раднички покушао да дође до изједначења, али је одбрана домаћих издржала, иако се суочила са неколико опасних напада.

У наредном колу ИМТ ће гостовати код Спартака у Суботици, док ће Раднички на ново гостовање код Јединства.

Чукарички лако до три бода на Бановом брду

Фудбалери Чукаричког убедљиво су у Београду савладали Текстилац резултатом 3:0.

Војин Серафимовић је већ у шестом минуту довео Чукарички у вођство после асистенције Марка Доцића.

После додавања Бразилца Винисијуса Мела, предност "брђана" дуплирао је Немања Милојевић у 31. минуту.

Коначан резултат је у трећем минуту надокнаде времена поставио интернационалац из Малија Самбу Сисоко после асистенције Кипранина Мариноса Циониса.

Чукарички је након тријумфа на другом месту на табели са 13 бодова, колико има и првопласирана Црвена звезда, али са две утакмице мање. Текстилац је 12. са седам бодова.

У наредном колу Чукарички гостује у Новом Пазару, док ће клуб из Оџака у Бачкој Паланци дочекати ТСЦ.