Тирамова сналажљивост и Барелина мајсторија обележили Интеров тријумф над Аталантом

Фудбалери Интера победили су Аталанту резултатом 4:0 у мечу трећег кола италијанске Серије А.

Домаћи тим је убедљивије него што се очекивало дошао до другог тријумфа у шампионату и тренутно се налази на првом месту на табели.

Интер је уз доста среће повео у трећем минуту аутоголом Ђимшитија ког је лопта погодила након центаршута Тирама.

Срећа међутим није имала ништа са другим поготком "нероазура", већ је у питању била чиста магија. У десетом минуту је након једног одбитка на лопту налетео Барела и са ивице шеснаестерца савршеним волеј ударцем матирао немоћног Карнесекија.

Тирам је своју добру партију у првом делу употпунио у другом полувремену, постигавши два поготка на готово идентичан начин - спретном реакцијом после убацивања са десне стране.

Покушавала је Аталанта да постигне макар почасни погодак, у чему на крају није успела, а ризиковала је да забележи још убедљивији пораз.

Српски репрезентативац Лазар Самарџић одиграо је 80 минута за госте и имао је неколико прилика да дође до свог првог поготка за клуб.

У наредном колу Интер гостује код Монце, док Аталанта дочекује Фјорентину.