Партизан се коцкао у завршници, али савладао екипу Железничара

Фудбалери Партизана савладали су Железничар из Панчева резултатом 2:0 у тећем колу Суперлиге Србије.

Партизан је новим тријумфом дошао до деветог бода, чиме је задржао прво место на табели.

Црно-бели су повели у 13. минуту када је Светозар Марковић одлично реаговао после корнера Бибраса Натха и главом савладао Зорана Поповића.

Други гол пао је у 39. минуту након новог центаршута. У улози асистента се овога пута нашао Никола Антић, а погодак је постигао Ђорђе Јовановић.

Након тога су изабраници Александра Станојевића спустили темпо, што је Железничар искористио да дође до неколико прилика, које су ипак остале неискоришћене.

До краја су Панчевци остали и са играчем мање, након што је Лазар Романић добио директан црвени картон, али су и имали прилику да смање заостатак.

Досуђен им је једанаестерац у првом минуту надокнаде, али је шут Гргића одбранио Јовановић, па је резултат на крају остао исти као и на полувремену.

Партизан у наредном колу гостује код ИМТ-а, док ће Железничар играти против Јединства.