Историјски успех Канаде - полуфинале Копа Америке, чека их Аргентина

Фудбалери Канаде победили су Венецуелу бољим извођењем пенала (4:2, у регуларном току 1:1) и тако стигли до полуфинала Копа Америке где ће играти против браниоца трофеја Аргентине.

Дебитант Канада је у 13. минуту меча играног у Арлингтону повела голом Џејкоба Шафелберга.

Изједначење је донео најбољи стрелац Венецуеле Саломон Рондон који је у 65. минуту са више од 40 метара лобовоао голмана Максима Крепоа који је непотребно истрчао.

Био је то трећи погодак 35-годишњег Рондона на турниру, који је сад други стрелац такмичења, иза Аргентинца Лаутара Мартинеза који је дао четири гола.

Пошто на Копа Америка нема продужетака пре финала, после 90 минута игре уследили су пенали, а у њима су Канађани били успешнији, иако нису искористили два пенала, али су Венецуеланци три пута били неуспешни.

Канада ће тако у полуфиналу, у ноћи између уторка и среде, играти против Аргентине, од које је пре две недеље, на старту турнира, поражена резултатом 0:2.