среда, 19.06.2024, 10:22 -> 10:40
Извор: РТС, Танјуг
Српски фудбалски клубови на жребу за евро такмичења
Српски фудбалски клубови сазнали су имена потенцијалних ривала за евро такмичења у наредној сезони.
Фудбалери Партизана сазнаће име противника у другом колу квалификација за Лигу шампиона, а потенцијални ривал биће им турски Фенербахче или украјински Динамо из Кијева.
Црно-бели се уочи жреба за друго квалификација у елитном европском такмичењу налазе у групи неповлашћених тимова са швајцарским Луганом. Партизан је прошле сезоне освојио друго место у Суперлиги Србије иза Црвене звезде.
Фенербахче је прошле сезоне био вицешампион Турске, док је Динамо освојио друго место у украјинском првенству.
Први мечеви другог кола квалификација за ЛШ биће одиграни 23. или 24. јула, а реванши недељу дана касније.
Војводина против Ајакса, Молдеа, Рапида, Трабзона или Серкл Брижа
Војводина ће бити у квалификацијама за Лигу Европе, а потенцијални ривали у другом колу квалификација су: холандски Ајакс, норвешки Молде, аустријски Рапид из Беча, турски Трабзон и белгијски Серкл Бриж.
Војводина се не налази међу носиоцима уочи жреба за друго коло квалификација.
Раднички из Крагујевца први пут у Европи
Раднички из Крагујевца ће у другом колу квалификација за Лигу конференција против румунског Клужа, словачког Спартака из Трнаве, Арарата из Јерменије или победник меча између црногорског Морнара из Бара и грузијског Динама из Тбилисија. Раднички се налази у групи неповлашћених тимова.
Први мечеви другог квалификација за Лигу конференција биће одиграни 25. јула, а реванши су на програму недељу дана касније.
Раднички ће први пут у историји клуба играти у квалификацијама неког европског такмичења.
Жреб у Ниону почиње у 12.00, а прво ће бити извучени парови квалификација за Лигу конференција, а потом за Лигу Европе и на послетку за Лигу конференција.
Коментари