Катар са три пенала одбранио титулу шампиона Азије

Фудбалери Катара савладали су у финалу екипу Јордана 3:1 чиме су одбранили титулу шампиона Азије.

Катар је пред скоро 90.000 навијача на "Лусаил" стадиону, пред домаћом публиком поновио успех Јапана из 2004. године када је Земља излазећег сунца одбранила титулу шампиона Азије.

Јордан је упркос резултату, доминирао у игри. Имали су већи посед лопте, али и више шутева ка голу ривала, а у другом полувремену имали су потпуну иницијативу на терену.

Домаћа екипа повела је поготком Акрама Афифа у 22. минуту којем се највише обрадовао владар Катара шејк Тамим бин Хамад ал-Тани. Резултат се није мењао на полувремену, па је организатор Мундијала 2022. имао минималну предност.

Иницијатива коју је преузео Јордан испларила се у 63. минуту када је Ал Најмат на асистенцију Хадада донео поравнање, ипак такво стање се на семафору није одржало дуго.

Афиф је након новог једанаестерца већ у 73. минуту донео ново вођство браниоцу титуле.

Утакмица је настављена чак 13 минута због великог броја прекида, а у петом минуту надокнаде исти фудбалер је трећим пеналом поставио коначних 3:1.